צילום אירועים קטנים

יינו רצופים באירועים מרגשים וחגיגיים כמו בר מצווה, ברית מילה, ימי הולדת וכן מועדים הקשורים למקום התעסוקה ולהתפתחות הקריירה. לעיתים קרובות אנשים מזמינים אותי לצלם אירועים מעין אלו, מפני שהם יודעים שמדובר במעמד חד פעמי שלא יחזור על עצמו, והם מעוניינים במזכרת נאה שתישמר אצלם עוד שנים רבות. בשבילי זו הזדמנות מצוינת ללטש כישורים ייחודיים הנדרשים עבור צילום אירועים קטנים, ולהתוודע אל הרכב משפחתי וסיפורים מיוחדים במינם.

מה עושה צלם מקצועי באירוע קטן

מובן שלכל אירוע יש מאפיינים ייחודיים, וברית מילה הנערכת בבית פרטי אינה דומה למסיבת פרישה לגמלאות הנערכת במסעדה. יחד עם זאת, קיימות מספר מלאכות הנדרשות ממני כצלם באירועים קטנים. הנושא הראשון והחשוב ביותר הוא לדעת כיצד להיטמע באירוע מבלי להפריע או לעורר המולה, ולמעשה להיות בלתי נראה. זהו מרכיב קריטי כאשר מדובר באירועים עם מספר קטן יחסית של מוזמנים, ואכן לאורך השנים פיתחתי כישרון כמו של דני דין – להיות רואה ולא נראה. מעבר לכך, מטרתי המרכזית היא להעביר באמצעות תמונות את סיפורו הייחודי והשלם של האירוע, כך שעליי להכיר את הרכב המוזמנים, להבין מיהן הדמויות הפועלות, ולספק צילומים מסקרנים לכל אורכו. אני שואף לתפוס רגעים והתרחשויות מסוגים שונים, כגון התרגשות של בעל השמחה, אהבת ההורים, דמעה זולגת ושיחה בין סבתא לנכד. זאת, תוך כדי יצירת רפרטואר עשיר של סיטואציות מצחיקות, רשמיות, אותנטיות ומרגשות, ובחירה מגוונת של זוויות צילום, קומפוזיציות, אלמנטים סביבתיים ותאורה. כך שלבסוף מתקבל אלבום יפהפה המתאר את האירוע שלכם במלואו. חשוב לציין כי אני מחזיק בציודים ייעודיים המאפשרים לי לבצע את הצילומים מבלי שנוכחתי תורגש או תעיק עליכם. לדוגמא, באירוע של חברת SAP הגרמנית, השתמשתי בעדשת טל-זום מיוחדת שאפשרה לי לעמוד במרחק גדול ולצלם את האנשים על הבעותיהם ומחוותיהם, מבלי שיחושו כי מצלמים אותם. בדרך זו ניתן ליצור תמונות אותנטיות, כאשר האדם אינו נרתע או מתוח בשל המצלמה.

יצירתיות ואפשרויות מיוחדות באירוע

אירועים קטנים מהווים הזדמנות מצוינת לבטא את עצמכם ואת אהבתכם באופן יצירתי ומקורי. לדוגמא, לפני זמן מה הוזמנתי לצלם את בת המצווה של נערה נהדרת בשם טל. בני משפחתה וחבריה החליטו להפתיע אותה, כך שלפני האירוע צילמנו סרטון יפהפה ומרגש בו מתאר כל אחד את טל על תכונותיה היפות והטובות. לאחר מכן הפתענו את טל עם הסרטון בהקרנה בבת המצווה, ואני יודע כי היא תשמור אותו קרוב לליבה עוד שנים ארוכות. דוגמא אחרת היא סרטון שהכנתי ביחד עם דינה, שתכננה מסיבת יציאה לגמלאות. הגעתי למקום עבודתה של דינה מבעוד מועד וצילמתי סרטון המתאר את מלאכתה, אשר הוצג במסיבה לעיני כל הנוכחים. עוד דוגמא נהדרת היא חגיגה של חתונת זהב אליה הגעתי מוקדם לאור בקשת בעלי השמחה, וערכנו צילום משפחתי יפהפה בין-דורי שהוצג מייד לאחר מכן במצגת של האירוע.

ועוד אפשר לחדש

דווקא מפני שאירוע קטן מאופיין במיעוט יחסי של משתתפים, נפתחות אפשרויות נהדרות שלא תמיד מתקיימות באירועים גדולים. לדוגמא, ניתן להפיק עבור האירוע סרטון מצחיק, רומנטי, מכובד, יוקרתי או בכל סגנון אחר. מלבד ההקרנה באירוע עצמו, יכולים בעלי הקליפ להעלות אותו ליוטיוב או לרשתות החברתיות, ולשתף אותו עם חבריהם. מאחר שמדובר באירוע קטן, אין כל בעיה להעביר את הסרטון בין החברים בפייסבוק וכולם יכולים ליהנות ממנו עד מהרה. אגב, לא חייבים להכין סרטון לקראת המאורע אלא אפשר להפוך את האירוע עצמו לקליפ שמתאר את התרחשויות המרכזיות. כך מועבר הסרטון באמצעות האינטרנט לכל המוזמנים בתור מזכרת אותנטית ומרגשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *