צילום מסחרי – להעיר את הלקוח

אם הינכם בעלי עסק בוודאי ידוע לכם כי המוצר שאתם מפיקים הוא הרבה יותר מעוד חפץ. בפריטים אלו מגולמים המחשבה, המאמץ, המשאבים והיצירתיות שלכם, ומובן שהייתם מעוניינים כי הלקוח יחוש בייחודיותם. אני סבור כי לכל פריט ומוצר יש חיים ואיכויות משלו, ואילו מטרתה המרכזית של עבודתי היא להעבירם אל מתבונן באופן שיביאו לרכישה. זאת אני עושה תוך שיתוף פעולה הדוק עם לקוחותיי, על מנת להגיע להבנה מעמיקה של צרכיהם ושאיפותיהם השיווקיות

להביא את המוצר אל הצרכן, ולהיפך

כל יצרן ויוצר מעוניין כי מלאכתו תובא לידיעת הציבור באופן אטרקטיבי, ובהתאמה לצרכיו קהל היעד. כיום חשופים הצרכנים למדיות ויזואליות מגוונות כדוגמת אתרי אינטרנט, כרזות שיווקיות, קטלוגים ופרוספקטים, מה שמעניק הזדמנויות רבות להצגת מוצרים. יחד עם זאת, התחרות איננה פשוטה, הצרכנים בררניים וחסרי סבלנות, ויש צורך לבלוט מעל למתחרים באמצעות תמונות איכותיות במיוחד. לצערי, לא אחת אני נתקל בתמונות מאיכות ירודה, אשר מפחיתות את מרמת העניין ואף מהוות פגיעה ממשית בקמפיין השיווקי. רצוי לזכור כי תמונה יוצרת בקרב המתבונן רשמים עמוקים באופן מיידי, ומשפיעה על הרכישה עוד יותר מהמלל המתלווה אליה. מכיוון שמרבית האנשים משלבים בקניותיהם בין המישור הרציונאלי לרגשי, תמונה טובה היא זו המעוררת את שניהם.

צילום מקצועי הלכה למעשה

צילום מסחרי אינו עניין של מה בכך, מאחר שהמשאבים שהושקעו בפיתוח וייצור המוצר מתנקזים במידה רבה אל התמונה. לכן, מהצלם נדרש ידע מעמיק בצילום שיווקי, וכן יכולת לעבודה פורייה עם הלקוח. בתחילת הדרך יש להגדיר באופן מלא את המוצר ואת המענה שהוא נותן לצורך מסוים, כמו שבקבוק בושם נותן מענה לצורך להרגיש יפה ומושכת. לאחר מכן מוגדר גם קהל היעד הספציפי של המוצר, כמו למשל נשים מבוגרות לתכשיטי זהב או בני נוער למשקה אנרגיה. מכאן נגזרת התדמית שאותה אנו מעוניינים לשייך למוצר, כלומר המסרים והערכים שיועברו בתמונה ויקושרו באופן מודע או בלתי מודע בדעת הלקוח. כל אלו ועוד נלקחים בחשבון על ידי הצלם, שיודע לשלבם לכדי מסר וסיפור קולעים במדויק, בעזרת הידע והציוד המקצועי העומדים לרשותו. לדוגמא, הצלם מתייחס אל זוויות ועוצמת התאורה, אל החומרים המרכיבים את המוצר, אל כיול המצלמה והמערכת, ואל הרקע וההעמדה. לדעתי, צלם איכותי הוא מי שיודע לשלב את המרכיבים הללו ביחד עם אהבה בסיסית למקצוע, ועם היכולת להעריך באופן עמוק את המוצר עצמו.

הצילום לא נגמר עם הקליק

לאור ניסיוני אני יודע שכל יצרן מעוניין ואף זקוק לליווי אישי, על מנת שיוכל להתברך בתמונות שיקדמו את מכירותיו. לכן, אני מלווה ומדריך את לקוחותיי לא רק בשלבים הראשוניים ובתהליך הצילום עצמו, אלא גם לאחר מכן. בשלב האחרון אני נעזר בתוכנות מחשב מתקדמות, המאפשרות לי לעבד, לרטש ולשפר את התמונות לקבלת תוצאה אופטימאלית. עם תום הצילומים אני יושב עם הלקוח ובוחר ביחד איתו את התמונות הטובות ביותר, בהתאם למטרותיו השיווקיות ולדעתי המקצועית. תמונות אלו ממשיכות לשלב העיבוד הממוחשב, ולבסוף מסופקות בפורמט המתאים לשימוש במגוון אמצעים ומדיות.

צילום פריטים בעלי ערך רגשי

בבית של כל אחד מאיתנו מצויים פריטים אליהם אנו נקשרים ומתרגלים, או שנושאים בחובם זיכרון של אירוע מיוחד. מדובר למשל בשעוני קיר, בובות, כסאות, תכשיטים, מיטה, צעצועים ואפילו חדר שלם עם סידורו המסוים. פריטים אלו נעשים יקרים מבחינה רגשית, אך אנו מודעים לעובדה כי הזמן גורם להתיישנותם ואף להתפרקותם. לכן, אנשים רבים פונים אליי על מנת להנציח פריטים בעלי ערך סנטימנטאלי, כפי שרק צלם מקצועי מסוגל לעשות. כאדם בעל רגישות לסביבה ולחפצים הסובבים אותו, אני מודע היטב לאסוציאציות ולהרגשות שמעוררים בי פריטים שונים בחיי. אני יודע שכל חפץ צופן בחובו זיכרונות ותקופות מהחיים, ומאמין שניתן להעבירם באמצעות תמונה. לשם כך אני נפגש עם הלקוח ולומד על הפריט המסוים ותפקידו בחייו, ויוצר את התנאים המיטביים להפקת תמונות שיעוררו את הזיכרונות האהובים. מלאכה זו תמיד מעוררת בי עניין רב, בעוד אני מתוודע אל סיפורו המיוחד של החפץ ואל האופן שבו סיפור זה מועבר בתמונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *