ייעוץ ושיעורי צילום

העולם שלנו מתקדם בקצב מהיר לצד התפתחויות טכנולוגיות שנוגעות לכל תחומי החיים, החל ממוצרי חשמל ורכבים ועד לרשת האינטרנט. גם ענף המצלמות עובר שינויים בכל עת בעוד היצרניות מוציאות מדי שנה דגמים משוכללים שפותחים אפשרויות חדשות, ועוזרים גם לבעלי ידע מועט יחסית להפיק צילומים מרשימים. אגב, בזכות הטכנולוגיה ניתן כיום לצלם עם מכשירי טלפון ניידים, אך בסופו של דבר הם אינם עומדים באותה הרמה של מצלמה אמיתית, ובוודאי שאינם מסוגלים לספק את הצרכים של אדם המעוניין לפתח את כישורי הצילום שלו.

איזו מצלמה מתאימה לי?

פעמים רבות פונים אליי אנשים שחשים בלבול אל מול ההיצע הטכנולוגי, ואינם יודעים איזו מצלמה כדאי להם לרכוש. לעיתים ההתלבטות מופיעה עוד בשלבים המוקדמים, מאחר שקיימים דגמים בעלי פונקציות שונות באותו טווח מחירים. פעמים אחרות כבר נרכשה מצלמה חדשה או מיד שנייה, אך בעליה מגלים שהנתונים אינם זהים לפרסום או שאינם מצליחים להוציא ממנה תוצרת טובה.

לכן, אני מזמין אתכם לפנות אליי לקבלת ייעוץ בסיסי בנוגע לרכישת מצלמה. חשוב להבין כי גם במצלמות, בדומה להגה וברקסים ברכבים, קיימים אלמנטים שאינם משתנים כמו חיישן, צמצם ותריס. ואולם, פרמטרים רבים אכן משתנים ויש להבינם ולהכירם אם ברצונכם לרכוש מצלמה טובה ומתאימה. אני אעזור לכם להבין את המונחים הבסיסיים, להכיר את החנויות שבהן באמת כדאי לרכוש מצלמה, לדעת על אילו אלמנטים כדאי לכם לחסוך ועל אילו לא, ובעיקר- מתוך הכרת הצרכים האישיים שלכם נמצא את הדגם שייתן מענה מיטבי גם לטווח הארוך. חשוב לי להדגיש שבעזרת הייעוץ לא רק תוכלו להבין איזה דגם כדאי לקנות, אלא גם באילו דגמים לא כדאי להשקיע ומה יהיה בגדר בזבוז. זהו כבר חיסכון גדול, ומכם תימנע עוגמת הנפש שברכישת מצלמה יקרה מדי או לא מתאימה.

שאלות בכל עניין אפשר להפנות אליי בצור קשר ולקבל תשובות ברורות ומהירות.

האם הייעוץ מספיק?

בעזרת הייעוץ תוכלו אמנם לרכוש מצלמה איכותית שמתאימה לצרכיכם, אך בין רכישת מצלמה ובין השימוש בפועל קיים עולם שלם. זהו למעשה עולם הצילום. מדובר בתחום מורכב אשר מטרתו המרכזית היא לעשות שימוש נכון באפשרויות שמציעה לכם המצלמה, להפיק ממנה את המיטב, להוציא תמונות איכותיות ולבטא את כישרונכם. לכן, אם ברצונכם ליהנות מהרכישה החדשה אני ממליץ בכל לב לקחת מספר שיעורים פרטיים, ולהתוודע אל מונחים כמו תאורה, זוויות, בחירת לוקיישן ויסודות הצילום.

להתחיל לשחות עם המצלמה

לצערי, אני נתקל לא פעם באנשים שאוהבים לצלם והינם בעלי כישרון, אך מפני שמעולם לא למדו את הבסיס הם מבצעים טעויות של מתחילים, אינם מתקדמים ולבסוף אפילו מתייאשים. על פי ניסיוני, בתוך מספר שיעורים בודדים תוכלו לרכוש כלים שיעזרו לכם להתקדם, ולפתח את התחביב והכישרון בהנאה גדולה. לכן, אני מציע שיעורי צילום פרטיים שמתאימים לכל אחד, החל מאנשים שרכשו מצלמה לשימוש יומיומי ורגיל, דרך חובבים ועד למי שמכוונים לרמה מקצועית יותר. כמו כן, השיעורים מתאימים לכל הגילאים, החל בילדים שאוהבים לצלם, דרך בני נוער שמגלים לראשונה את נפלאות הצילום, ועד למבוגרים וגמלאים. לדעתי, בכל מקרה ולכל אדם כדאי להבין את יסודות הצילום, מאחר שמדובר בהשקעה פעוטה בהשוואה לתמורה שתלווה אותו לאורך שנים רבות.

מה כוללים שיעורי הצילום?

ראשית, השיעורים נועדו למענכם על מנת שתגיעו לרמה מספקת מבחינתכם, כך שכל אחד יכול לבחור את היקף ועומק הלימוד. התחומים אותם אני מלמד הם רבים ושונים, אך תמיד מתחילים בהיכרות עם המרכיבים ופונקציות הבסיס שמשמשים לתפעול השוטף של המצלמה. לאחר שרכשנו הבנה בסיסית נוכל להתקדם על פי בחירתכם לעבר התחומים הבאים:

  • אילו סוגים של עדשות קיימים, ההבדלים ביניהם ודרכי השימוש.
  • כיצד משפיע האור על תמונה, איך עובדים עם תאורה ושימוש בפונקציות הרלבנטיות במצלמה.
  • צילום בחשיכה ועבודה נכונה עם פלאש ו- white balance.
  • אפשרויות לתפיסת עצמים בתנועה באמצעות התריס ובשיטות צילום שונות.
  • כיצד יוצרים עומק שדה סלקטיבי או מלא באמצעות הצמצם.
  • צילומי נוף, טבע ופנוראמי.
  • צילומי פורטרטים.
  • צילום מוצרים וחפצים.
  • פילם, פיתוח ועבודה עם תוכנות לעיבוד תמונה.

בהתאם להרכב הלימודים נבחר את מיקום השיעור בסטודיו, או ביציאה לסיורים יומיים או ליליים ברחובות ובטבע. במהלך הסיורים אני אלווה ואדריך אתכם באשר להתבוננות ותפיסה של אובייקטים ורגעים ייחודיים, ולשימוש בטכניקות צילום שונות. אתם מוזמנים להצטרף אליי וליהנות משנות ניסיון ארוכות, מחוויה מרתקת ומכלים שיסייעו לכם לפתח ולבטא את אהבתכם לצילום.