צילום נדל"ן

צילום עסקים ובתים

לאור ניסיוני בתחום, אני יודע שצילומי פרויקטים בתחום הבנייה מהווים כלי חשוב ביותר עבור יזמים וקבלנים מכל סדר גודל. מדובר בצילום מקצועי הנעשה לאורך שלביו השונים של הפרויקט, ומאפשר לחברה הבונה לקבל לידיה תמונות מעולות שישמשו אותה בהמשך לצרכי שיווק, הצגה ללקוחות ואף בהתדיינות מול רשויות. חשוב לציין כי צילום של פרויקטי בנייה שונה מאוד ממלאכות אחרות, כדוגמת צילום אירועים, ודורש ממני כצלם להדגיש אלמנטים מהותיים של הפרויקט ולהמעיט את הופעתם של גורמים העלולים לפגוע בתדמיתו.

כיצד נעשים הצילומים

כידוע, פרויקט בנייה הינו תהליך מורכב המערב עשרות ולעיתים מאות אנשי מקצוע, הנפרש על פני חודשים ארוכים ואפילו שנים. זאת, החל מפרויקטים קטנים יחסית של בניית בית פרטי על ידי קבלן מסוים, ועד לשכונות שלמות הנבנות על ידי חברות גדולות. מובן שבתור צלם אינני מגיע מדי יום ביומו אל האתר. את שירותיי ניתן להזמין אחת למספר חודשים בד בבד עם התקדמותו של הפרויקט, כמו בשלב הכנת השטח והנחת תשתיות, חפירת יסודות, גמר שלד, בניית קומות, ולאחר עבודתם של בעלי מקצוע מתחומי הריצוף והטיח. כאשר אני מגיע לאתר, מטרתי היא להוציא תחת ידיי תמונות המשקפות את התקדמות הפרויקט בשלב בו הוא נמצא, כאשר לאורך הזמן מראות התמונות את התהליך בכללו. זאת, תוך הדגשת האיכויות של תהליך הבנייה על ידי הקבלן וקבלני המשנה, כך שעליי לבחור בזוויות הצילום המחמיאות ביותר, להתחשב בתנאי שטח אופטימאליים כדוגמת הצללות, עצים ומבנים אחרים בסביבה, ולצלם את סביבת העבודה כך שתיצור רושם רציני, מקצועי ומכובד. לצערי, לא אחת נתקלתי בקבלנים הסבורים שצילום חובבני בעזרת האייפון יעשה את העבודה. חשוב להבין שהתמונות המתקבלות באופן עצמאי פשוט פוגעות בתדמיתו של פרויקט, רציני ומתקדם ככל שיהיה. למען הדוגמא, המצלמה המקצועית בה אני משתמש שומרת על הפרופורציות של המבנה ומציגה אותו עומד ישר כמו במציאות, ואילו מצלמות של סמארטפונים מעוותות את התמונה. תארו לעצמכם שעל הקיר במשרדכם מוצג לראווה פרויקט עם בניינים עקומים!

מה נותנים הצילומים לבעל הפרויקט

על פי ניסיוני, קבלנים ויזמים עושים שימוש רב ומגוון בתמונות המתקבלות מעבודתי. להלן מספר דוגמאות נפוצות:

  • צילום פרסום – הקבלן מציג בפני לקוחות פוטנציאליים תמונות של פרויקטים שהסתיימו זה מכבר, המעידות על רצינות העבודה, איכותה והיקפה. ניתן להציג את התמונות גם באמצעות מצגות בכנסים מקצועיים, בימי עיון ובאירועים שיווקיים של החברה.
  • ישנם קבלנים הנעזרים בתמונות על מנת להוכיח ללקוחות קיימים ופוטנציאליים, כי הם אכן משתמשים בחומרי בנייה איכותיים, ומקפידים על המפרט, התקנים ואמצעי הבטיחות.
  • לעיתים משמשות התמונות כאשר מתגלעות מחלוקות בין הקבלן לרשויות המקומיות, לוועדות וללקוחות קיימים, ועוזרות לו להוכיח עמידה בהסכמים ובתוכניות.

חשוב לציין כי בעזרת תוכנות גראפיות מתקדמות המצויות ברשותי, ניתן לנקות את התמונה ולהוריד ממנה אלמנטים בלתי רצויים. לדוגמא, ניתן לנקות משאיות, ערימות חול, לכלוכים וציודים שעשויים לפגום בתדמית האקסקלוסיבית של מלאכת הבנייה.

ועכשיו – גם בוידיאו!

לאור הביקוש הגובר, כיום אני מספק גם צילומי וידיאו של פרויקטי בנייה באיכות HD באמצעות DSLR. שיטת צילום זו נושאת את כל יתרונות המגולמים בצילומי הסטילס, ובתוך כך נותנת לקבלן אמצעי יעיל, אמין ומתקדם שישרת אותו לצורך מטרות שונות. זוהי הזדמנות מצוינת לשפר את תדמית החברה, ולהצעיד אותה אל העשור השני של המאה ה- 21.