צילום משפחה

.צילומי משפחה – חוויה בלתי נשכחת

העידן הדיגיטאלי פתח בפנינו אפשרויות רבות לתיעוד והנצחת בני המשפחה, החל בתינוק שמתחיל לזחול ועד ליום ההולדת של סבא. יחד עם זאת, כולנו נושאים איזה געגוע נוסטלגי לעבר, לימים בהם הדברים היו פשוטים וברורים יותר, וכשתמונה משפחתית הייתה מאורע משמעותי ומיוחד. נכון, הטלפון הסלולארי, המחשב והטאבלט שלכם בוודאי מלאים בצילומי משפחה, אך על כמה מהן תוכלו לומר בלב שלם כי הן איכותיות וחשובות? כמה מהן משקפות את הסיפור השלם של קשרים, שינויים, רגשות ותקופות החיים?

מדוע בכלל תמונה משפחתית

אחת הסיבות המרכזיות שבגללן אני כל כך אוהב צילום משפחה, הוא ההזדמנות לתת ללקוחותיי מזכרת יקרה מפז שתלווה אותם לאורך שנים רבות. דוגמא קטנה ומצוינת לכך היא משפחה שהזמינה אותי לחתונת האחות וביקשה צילום משפחתי לפני תחילת האירוע. מאז ועד היום תלויה התמונה הגדולה בסלון שבביתם, ומזכירה את רגעי האושר עם הלכידות והקרבה שבין הנוכחים. דוגמא נוספת מהווים אנשים המעוניינים בתמונה משפחתית שאותה יוכלו להציב על שולחן העבודה במשרד, או לתלות על הקיר בעסק. אולי תתפלאו לשמוע כמה נדירות הן התמונות שבאמת מצליחות לרגש עמיתים ולקוחות, ולמלא את האדם בסיפוק וחדווה שכה נחוצים בשעות העבודה. יתרה מכך, מתמונות אלו בדרך כלל נפקד לפחות אחת מבני המשפחה, כלומר הצלם, שלא לדבר על הנערה המתבגרת שבדיוק היתה עסוקה, הבן החייל, או הילד שפשוט לא רצה להצטלם. ואולם, חשוב לזכור שהילדים של היום ילכו ויתבגרו, וימצאו עניין רב בתקופות החיים השונות ובאורחות החיים של פעם. התמונה תעזור להם לתחקר ולהבין – מדוע התלבשנו כך, איך נראתה סבתא, מה עשינו באותם הימים ואיך הרגשנו זה עם זה.

צילום משפחתי הלכה למעשה

לעיתים לא פשוט לארגן את הילדים בעניינים פשוטים, כמו לקום בבוקר ולהתארגן לבית הספר, וגם צילום משפחתי דורש מכולם להתגייס. יחד עם זאת, בלוקיישן עצמו מתברר שמדובר בחוויה כיפית ומגבשת הנעשית באווירה משוחררת ופתוחה. אגב, את הצילומים ניתן לקיים במגוון מקומות, כמו בבית שלכם, בסטודיו, בגן משחקים או בחיק הטבע, וגם בלוקיישנים מגניבים, חדשים ומלהיבים עבור הילדים. לשם כך תוכלו ליצור איתי קשר על מנת שנחשוב ביחד על המקום הטוב ביותר, שמצד אחד יגייס את הילדים ומצד שני יתאים לטעמכם האישי ולסגנון התמונות האהוב עליכם. סוגיה חשובה נוספת היא כמובן הלבשת הילדים לקראת הצילום, וגם כאן עומדות בפניכם אפשרויות רבות החל במראה יומיומי ופשוט, ועד לתלבושות יוקרתיות ורשמיות. תוכלו כמובן להתייעץ איתי גם בנושא זה, ולבחור ביחד את סגנון הלבוש, צבעים משלימים או מנוגדים, הדפסים ותוספות שונות בהתאם לתמונות שנרצה לצלם. מעבר לכך, במהלך הצילומים אבחר עבורכם בהעמדות, מוטיבים שונים, זוויות צילום, תאורה ותקריבים, כשאתם מוזמנים להיות שותפים מלאים לחוויה.

צילום בטכנולוגיה מיוחדת

האם כבר שמעתם על טכניקת green screen (מסך ירוק)? זוהי טכניקת צילום ועריכה מתקדמת בה נעשה שימוש נרחב בעיקר בעולם הקולנוע. במילים פשוטות, את הילד, הנערה או המשפחה כולה מצלמים על רקע של מסך ירוק או כחול, שלאחר מכן מאפשר לי לבצע מגוון פעולות עריכה. למה הדבר טוב? תארו לעצמכם למשל את תמונת ילדכם כשברקע עומד דינוזאור, את הנערה עם הלהקה האהובה עליה, או את המשפחה על רקע הבית הלבן. בטכניקה זו אנו יכולים להחליט יחדיו על סגנון מכובד, יוקרתי, הומוריסטי, שובב, דרמטי או עליז, ולמעשה כיד הדמיון הטובה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לתכנן ולשלב היטב את הרקע הרצוי עם אופי התמונה, התלבושות, שפת הגוף והפנים, והעמדת המצולמים. לכן, אני מזמין אתכם לנצל את ההתקדמות הטכנולוגית, ולהשקיע מחשבה משותפת כדי שניצור תמונות המהוות מזכרת נהדרת וחשובה לכל המשפחה.